Marmara Üniversitesi’nin tüm mezunlarının davetli olduğu “Mezunlar Buluşuyor” etkinliği 21.05.2016′da Üniversitemiz Göztepe Yerleşkesi’nde yapıldı.
Bilindiği gibi Derneğimiz ; İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakülteleri ile işbirliği halinde “Mezunlar Buluşuyor” etkinliğini her yıl fakültelerimizden birinin bahçesinde düzenliyor.Bu yıl sıra İktisat Fakültesi’ndeydi.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Mezunları Derneği ile Marmara Üniversitesi İktisat, İşletme ve Siyasal Bilgiler Fakültelerinin birlikte gerçekleştirdikleri “Mezunlar Bululşuyor” etkinliği Fakülte Dekanları, akademisyenler, Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Federasyonu Başkanı, İstanbul Yüksek Ticaret ve M.Ü. İ.İ.B.F. Mezunlar Derneği Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri ve mezunlarun katılımı ile yapıldı.

Mezun buluşması Değerli hocalarımızadan Prof.Dr.Esat Çelebi’nin temsili ders anlatımıyla başladı.Ardından sırayla,Derneğimiz Ankara Şubesi adına Y.Kurulu üyesi Alp Savaşaner,İstanbul Şubesi adına Başkan Yardımcısı Semiha sevimsoy,İstivak adına Yönetim kurulu başkanı Nazım Topal,Genel Merkez adına ise Genel Başkan Hikmet Kabuk ve Marmara Üniversitesi Mezun dernekleri federasyonu Başkanı Sabri Tümer kürsüye gelerek mezunlarımıza seslendiler.

Daha sonra ev sahibi sıfatıyla İktisat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Şahamet Bülbül,İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Nuran Cömert ve son olarak Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Üniversitemiz Rektör yardımcısı Prof.Dr.Recep Bozlağan konuşma yaparak fakültelerimiz ve üniversitemiz hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

133 yıllık geçmişi ile 100 binden fazla mezun veren ve eski adı İstanbul Yüksek Ticaret olan Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde aynı zamanda 40, 50 ve 60. yıllarını tamamlayan mezunlara da plaketlerinin verildiği etkinlikte, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de Yüksek Ticaret Başarı plaketleri takdim edildi.Mezunlarımızdan İSMMMO Başkanı Dr.Yahya Arıkan da 40. yıl plaketini alanlar arasındaydı.

Mezun Buluşmasında konuklarımıza Müzik dinletisi sunan Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümü öğrencilerine özel olarak teşekkür ederiz. Yiyecek,içecek ikramları Derneğimiz lokali (Marmara Lokal) tarafından hazırlandı.Lokal çalışanlarımıza özverili çalışmaları ve kaliteli yemekleri ,organizasyonda görev alan Dernek ofisi çalışanlarına da emekleri için ayrı ayrı teşekkür ederiz.Her yıl olduğu gibi sponsor olarak kahve ikramlarını bu yıl da üstlenen Kurukahveci Mehmet Efendi şirketine ve sayın Özdemir Ayer’e teşekkürlerimizi sunarız.

Tüm mezun ve mensuplarımızı,öğretim üyelerimizi ve öğrencilerimizi festival havasında yapılan bu etkinliğimize katıldıkları için kutlar saygılar sunarız.

BU YIL PLAKET VE ÖDÜL ALANLAR:

YÜKSEK TİCARET BAŞARI ÖDÜLLERİ

1-Fransız Kültür Merkezi’nin Düzenlediği 2016 Yılı Kısa Film Yarışması 2. Lik Ödülü:

Mert DEDECAN Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü

Malik Kadir EZBER Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü

Enes Yücel KARA Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü

2-Avrupa Birliği Konseyi En İyi Delege Ödülü :

(İstanbul Bilgi Üniversitesi 28 Nisan 2016)

Oben KAYA Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Bölümü

3-Avrupa Güvenlik Konseyi En İyi Delege Ödülü :

(İstanbul Bilgi Üniversitesi 28 Nisan 2016)

Cengizhan GERGEF Siyaset Bilimi ve Ulus. İlişkiler (İngilizce) Bölümü

4-Türkiye Oryantiring Federasyonu yarışmasında Türkiye 1.cisi

Orhan Kutlu – İşletme Fakültesi

5-Houston State University Best Paper Certificate ödülü.

Taha Yusuf Çakarel – İşletme Fakültesi

6)PriceWaterhouseCoopers Case Challenge yarışması 2.lik ödülü

Ahmet Can Sürmen,Gözen Tibet ve Sabih Yalınbaş- İktisat Fakültesi

MEZUNLARIMIZDAN PLAKET TAKDİM EDİLENLER

60.YIL MEZUNLARI

BÜLENT BABÜR

ESAT ÇELEBİ

50.YIL MEZUNLARI

İBRAHİM YANBAŞ

OĞUZ SÜLEYMANLIGİL

YILDIZ HAMZAGİL

40.YIL MEZUNLARI

ALİ İHSAN KÜÇÜK

ALİ MEJDİ EROĞLU

AYDIN NAZ

BEDRETTİN TURAN

BÜLENT BULGUROĞLU

CEVDET AKÇAKOCA

FERYAL YÜREKLİ

HASAN ERKİN

İHSAN KARAUĞUZ

KEMAL AKSU

MEHMET HANEFİ DALGIN

MEHMET KAYA OKUTUCU

MEHMET KEMAL GÖKGÜR

MEHMET ÖZALHAN

MELTEM EGE

METİN BOZDAĞ

MUSTAFA GENÇ

MUSTAFA ŞİŞLİOĞLU

NESRİN ÖZTÜRKÇÜ

NURDAN BİLGİN SİRMAN

NURİ GÜRAN

ÖMER FARUK GÜRPINAR

RÜSTEM HACIRÜSTEMOĞLU

SEMİH ATAÇINAR

SEMİH TUNCAY BORAN

SUAVİ OKTAY

ŞEMSETTİN YILMAZ

VECDİ BOLTEN

YAHYA ARIKAN

YUSUF KARDEŞ

HAMİT ÖZTAŞKIN

EKREM ALGÜL

YÜKSEK TİCARET KATKI ÖDÜLÜ ALANLAR

SEZAYİ ŞENYUVA

KEMAL AKSU

TURAN FİKİRLİ

ÖZDEMİR AYER