Derneğimiz Genel Başkanı Sn.Hikmet KABUK,İstanbul Şube Başkanımız Sn. Bülent DOĞU,  İSTİVAK Başkan Yardımcımız Sn.Nurdan SİRMAN ve Sosyal Etkinlik Komisyonu Başkanımız  Sn.Bayram ERAT 25 Ekim 2016 Salı günü T.C Orman ve Su İşleri Bakanlığı İstanbul Orman 1.Bölge Müdürlüğü İşletme Müdürü Sn.Nurkan YONAR’ı ziyaret ederek Yüksek Ticaret Hatıra Ormanı kurulması için yer tahsisi talebinde bulunmuşlardır.Asgari 2000 fidan ve bir fidan fiyatı 10TL olmak üzere derneklere yer tahsisi yapıldığını,fidan dikim işlemi ve sonra ki süreçte bakım işlerinin Orman Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü belirtmiştir.Arzu edildiği taktirde dernek üyelerimizin fidan dikimi ve bakımı konusunda katkıda bulunabileceğini de tarafımıza belirtilmiştir.

Yer tahsisi için derneğimize bilgi verilecek ve yer tercihinde mutabık kalındıktan sonra Yüksek Ticaret Hatıra Ormanı oluşturulacaktır.

Fidan dikimi için Kasım-Aralık aylarının en uygun zaman dilimi olduğu bilgisi tarafımıza verilmiş olup bu çalışmanın en kısa zamanda bitirilmesi gerektiği konusunda mutabakata varılmıştır.

Camiamız ve ormanlarımız için başarılı olmasını dileriz.