2023-2024 Dönemi Burs ve Bağış

Sayın Bağışçılarımız,
Vakfımız; kardeş örgütümüz olan İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği ile aynı tabanı paylaşmaktadır.

Bursiyerlerin Seçimi

• İSTİVAK burs yönetmeliği çerçevesinde verdiğimiz karşılıksız bursların tümü fakültemizin ( MÜ İİBF ) öğrencilerine tahsis edilmektedir.
• Burs vereceğimiz başarılı ancak maddi gücü yetersiz öğrencilerimizin seçiminde ayrıca demokrat, çağdaş ve cumhuriyet ilkelerine bağlılık kriterleri de aranmaktadır.
• Burs başvuruları, gerekli belgeler eşliğinde her öğretim dönemi başında öncelikle Fakülte yönetimine yapılmakta olup, Fakülte Burs Komitesince değerlemeye alınan bursiyer adaylarının listeleri eki belgelerle birlikte İSTİVAK’a gönderilmektedir. İSTİVAK Burs Komisyonu ise listeye alınan bursiyer adayları ile birebir canlı görüşme yapıp en uygun bursiyerleri seçerek bursiyer listesini kesinleştirmektedir.
• Kasım – Haziran dönemini kapsayan 8 aylık sürede verilen burslar, her ay bursiyerlerin bankamatik hesabına nakden yatırılmaktadır.

BURS BAŞVURULARI HER YIL 31 AĞUSTOS TARİHİNE KADAR KABUL EDİLMEKTEDİR.

Öğrenci Bursu ve Genel Destek Katkısı yapmak ya da öğrenci okutmak istiyorsanız, siz de bizlere katılmak, heyecanımıza ve yardımlarımıza ortak olmak istiyorsanız, “Öğrenci Bursu ve Genel Eğitim Destek Projesi” Katkı  Formunu  tam olarak doldurup imzaladıktan sonra 0212 241 06 66 nolu faks numarasına fakslamanız ya da herhangi bir şekilde vakfımıza ulaştırmanız yeterlidir.

DESTEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ