MARMARA ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ CONGRECONOMICS 2.İKTİSADİ BİLİMLER ZİRVESİ 12-13 MAYIS TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Kongre İktisat fakültesi Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Cebecioğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Derneğimiz adına konuşan önceki dönem Başkanı Hayrettin Eryılmaz,Yeni başkanımız Bülent Doğu’yu Öğrenciler,Dekanımız ve Öğretim Üyelerimiz ile tanıştırdı.Başkan Bülent Doğu söz alarak öğrencilerimize hitap etti.Daha sonra kürsüye gelen Dekanımız Prof.Dr.Şahamet Bülbül 2.İktisadi İlimler Zirvesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.Bu yıl 136 gibi rekor düzeyde başvurudan yaklaşık 62 tanesinin Değerlendirmeye alındığını ve Türkiye’den ve Yurtdışından bir çok üniversite öğrencisinin katılımda bulunduğunu ifade etti.
Önceki Dönem Başkan yardımcısı Nurper Bozok ile Yönetim Kurulu üyelerimiz Ömer Faruk Gürpınar ve Bayram Erat da törende hazır bulundu.Üniversitemizi ise Rektörlük Sekreteri Doç.Dr. Mehmet Ersoy temsil etti.

Moderatörlüğünü MÜSEM Müdürü Prof.Dr.Ahmet Yılmaz’ın yaptığı açılış oturumunun konusu Bankacılık ve Para Piyasaları üzerine programlanmıştı.Bu bölümde Kocaeli Üniversitesi’nden Shanik Guliev,Uludağ Üniversitesi’nden Anıl Özdemir ve Aylin Ateş,Yıdız teknik Üniversitesi’nden Yasin Enes Aksu bildiri sundular.

Bildiri sunumları 12-13 Mayıs 2016 tarihlerinde üç ayrı salonda devam etti ve tüm bildiri sahiplerine katılım belgesi takdim edildi.Son oturumda Universitat Pompeu Fabra’dan Özlem özaltın ve Christopher Williams “Emotional desicion making under certanity” , University of Warwick’ten Elçin Tüzel “Detecting food deserts:case study in coventry and Warwichkshire” başlıkları bildirilerini sundular.

Kapanışta düzenlenen törenle lisan ve lisanüstü öğrencilerden dereceye girenlere ödül ve plaket takdim edildi.Ayrıca Derneğimize ve Nurper Bozok’a desteklerinden dolayı plaket verildi.Kapanışa Derneğimizi temsilen Hayrettin Eryılmaz,Nurper Bozok ve Ömer Faruk Gürpınar katıldılar.

Derneğimiz ,İSTİVAK Vakfı ve İstanbul Şubesi ile önceki dönem Başkan Yardımcısı Nurper BOZOK etkinliğe sponsor olarak destek verdi.

Kongreyi planlayan,oganize eden Yürütme Kurulu üyelerini,Okul ve bölüm temsilcilerini,Dekanımız ve yardımcılarını,öğretim üyelerimizi,Seçici kurul üyelerini tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.