Marmara Games 2019 Bireysel ve Takım Sporları Yarış Organizasyonu Açılış Töreni 15 Kasım 2019 Cuma günü saat 18:00 – 20:00 Spor Bilimleri Fakültesi Konferans salonu Anadolu Hisarı başladı.

Marmara Games 2019 Bireysel ve Takım Sporları Yarış Organizasyonu Açılış Töreninde sunumları yapan Hatice Çetintaş;Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri  Federasyonu Başkanı Saffet Açıkgöz’ü,
İstanbul Yüksek Ticaretliler Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Mezunları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Federasyonu saymanı Ceyda Tüfekçi’yi,İstanbul Yüksek Ticaretliler Derneği İstanbul Şube Başkanı Ömer Faruk Gürpınar’ı,İSTİVAK, Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Der. Vakfı Başkanı ve Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Nurdan Sirman’ı,Kamil Erdem’i ve diğer öğrenci ve konukları saygı ile selamladıktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Marmara GAMES 2019 Bireysel ve Takım Sporları Yarış Organizasyonu’nun açılışı yapıldı.

Marmara Games 2019 bireysel ve takım sporları yarış organizasyonu, son yıllarda büyük ilgi çeken, üniversite mezunları ve Master Kulüpleri arasındaki kültürel buluşmalar yanında, sportif etkinlikler yapmak ve bu etkinliklere kurumsal kimlik kazandırmak, mesleki yoğunluk içinde sağlıklı yaşam için, sportif hayata devam etmek, bir araya gelmek ve bunu, mutlu birey, mutlu toplum, mutlu Türkiye sloganıyla Fair Play çerçevesinde yaşamın farkına varmak ve farkındalık yaratmaktır. Hedef; her yıl düzenlenecek uluslararası bir etkinlik olmasıdır.

Üniversitelerin mezun dernekleri, mezun ofisleri ve Master Kulüpleri üyelerinin bir araya gelmesi ile icra edecek geniş katılımlı sporcu ve ailelerin buluşacağı bu etkinlikler, futbol, voleybol, basketbol, yüzme , kürek, tenis, briç, atletizm, hentbol masa tenisi branşlarında düzenlenmiştir.

Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Federasyonu ve Mubesyom (MÜ. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Öğrenimi Derneği) Ortak çalışması ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliği ile “MARMARA GAMES 2019” Üniversite Mezunları, Master Kulüpler Sporcularının katılımı ile 15-24 kasım tarihleri arasında M.Ü. Spor Bilimleri Fakültesi, Anadolu Hisarı Kampüsü spor Tesisleri, İstanbul Küçükçekmece Gölü(kürek) Parkuru ve Marmara Lokal Taksim (Briç) de devam edecektir.

Marmara Games 2019 bireysel ve takım sporları yarış Etkinliği ücretsiz olup, katılımcılara promosyon hediyeler, katılımcı madalyası ve başarılı sporcu ve takımlara kupa verilecektir. Açılış töreni 15 Kasım 2019 Cuma günü saat 18:00 – 20:00 spor bilimleri fakültesi konferans salonu Anadolu Hisarı başlayan etkinlik Günün sonunda Kokteyl devam eden Etkinlik; 23 Kasım 2019 da sona erecektir.