Şükrü YILMAZ

15/10/1949 ‘da İstanbul’da doğdum. İlk ve orta tahsilimi bitirdikten sonra
Atatürk Erkek Lisesinin Fen bölümünden mezun oldum. Liseden mezun olduktan sonra Philips Radyo Televizyon Fabrikasına montaj işçcisi olarak girdim. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (şimdiki Marmara Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi ) nin gece bölümünü kazandım, gündüz çalışıp gece okula gittim. İkinci sınıfta Philips’ın muhasebe bölümüne geçtim, Lisans eğitimim boyunca muhasebenin her bölümünde çalışmaya devam ettim.1972 yılı Şubat ayında İşletme bölümünden Lisans diplomamı aldım. 1973 yılında askerlik nedeniyle Philips den ayrıldım. 1975 yılından itibaren Profilo San ve Tic. A.Ş. ‘nde pazarlama uzmanı olarak 7 yıl çalıştım daha sonra muhtelif şirketlerde muhasebe ve pazarlama yöneticilikleri yaptım. Orta derecede İngilizce ve Almanca bilmekteyim.

1989 yılında 3568 sayılı yasa ile Serbest Muhasebeci unvanı ile muhasebeciliğe başladım,1994 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir sınavlarını vererek SMMM unvanı ile büro çalışmalarına devam etmekteyim.

Mali müşavirler derneği genel başkan yardımcılığı, İSMMMO Kağıthane İlçe Temsilciliği, İSMMO standartlar komisyonunda, İSMMMO Haksız Rekabet Kurulunda çalıştımİSMMMO Karar organı kurul üyesiyim. Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği ,. İstanbul Bilirkişiler Derneği,. Marmara Üniversitesi Yüksek Ticaretliler Derneği üyesiyim. Türk Sanat Müziği korosu gibi sosyal etkinliklere katılmaktayım.Evli ve 2 çocuk babasıyım

Mesleki sempozyum katılımlarım,
1-Türkiye muhasebe kongreleri,
2-Türkiye muhasebe denetimi sempozyumu,
3-Bilirkişi eğitim semineri,
4-Pazarlama ve reklam kampanyaları semineri,
5-Kişiler arası ilişkilerin geliştirilmesi semineri,
6-Özel piyasa etüd ve araştırma kursları,
7-e-Türkiye/e-Devlet ve muhasebe mesleğinin geleceği semineri,
8-e-Fatura/e-Defter uygulama semineri,
9-Dönem sonu işlemleri.
10-Bilanço okuma Teknikleri ve Finansal Verileri değerlendirme.