Selin Deniz BOZKURT

Bozkurt,  29.09.1987 tarihinde Erzurum’un Şenkaya İlçesinde doğmuştur. Oltu Anadolu Lisesi’nden 2005 yılında mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Bölümünü kazanmıştır. Maliye Bölümünde eğitimine devam ederken Dünya’nın en iyi denetim Şirketleri olarak bilinen Big Four’dan biri olan PricewaterhouseCoopers’ta vergi ve denetim bölümlerinde stajyer olarak çalışmıştır. Maliye Bölümü’nden 2010 yılında mezun olduktan sonra yine Big Four denetim Şirketlerinden biri olan Deloitte Touche Tohmatsu’dan teklif almış olup bu Şirket’in Kurumsal Vergileme Departmanında denetçi ve kıdemli denetçi olarak çalışmıştır. Sonrasında PwC Denetim Şirketi’ne kıdemli denetçi olarak geçerek denetim mesleğine devam etmiştir. Beltaş A.Ş’de 2015-2018 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Bozkurt ayrıca, 2014-2019 yılları arasında Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulunmuştur.  Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde Ülkemizi temsilen görevlendirilen Ulusal Heyetimiz arasında yer almaktadır. ABD Eski Başkanı Barack Obama’nın inisiyatifinde, şiddete varan aşırılıklara karşı dayanışma halinde birlikte mücadele etmek üzere Birleşmiş Milletler nezdinde Eylül 2015’te kurulan Strong Cities Network birlikteliğinde Ülkemizi temsil etmektedir.

Bozkurt, denetim mesleğine devam ederken Doğuş Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesini bitirmiş olup halen Kurumsal Şirketlere ve müvekkillerine mali ve hukuki danışmanlık veren bir Hukuk Ortaklığında çalışmaktadır.