Mehmet YILDIZ

1970 yılında Beykoz’da dünyaya gelmiştir. 1987 İstanbul Maliye Okulu ve 1992-Şubat Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Mesleki kariyerine 1992-Mart ayında Maliye Bakanlığı’nda devlet memuru olarak başlamıştır. 1996-Kasım dönemine kadar yaklaşık 4,5 yıl boyunca Maliye Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde çalışmıştır. 1996-Kasım döneminde Maliye Bakanlığı’ndan ayrılarak 2003-Ekim ayına kadar önce Güreli YMM sonra da PWC İstanbul ofisinde çalışmıştır. Yaklaşık 7 yıl boyunca pek çok şirketin bağımsız ve vergi denetimlerinde denetçi olarak bulunmuştur. 2004-2021 yılları arasında ise genelde büyük üretim işletmelerinde Mali İşler Müdürlüğü, Muhasebe Grup Müdürlüğü ve Muhasebe Müdürlüğü gibi görevlerde bulunduktan sonra 2021-Ağustos ayında İtimat Global ailesine katılmıştır.
Türmob tarafından verilen SMMM ruhsatı ve KGK tarafından verilen Bağımsız Denetçi belgesine haizdir. Ayrıca Adalet Bakanlığı bünyesinde mesleki tecrübesi ile ilgili yeminli bilirkişi olup, çeşitli mesleki dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.
Beşiktaşlı olup, Beşiktaş Kongre üyesidir. Ayrıca Bağımsız Denetim Uzmanları Derneği, Muhasebe Uzmanları Derneği, İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği, Maliye Okulu Mezunları Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.