Ender Turan

2021-2024 Dönemi Vakıf Yönetim Kurulu Genel Sekreteri  ENDER TURAN;

Marmara Üniversitesi, İşletme Lisans programından 1980 yılında mezun olmuştur.  1982 -1991  yılları arasında YUVASAN LTD.ŞTİ. Şirket Müdürü,  DÜZEY ARITMA LTD.ŞTİ. Mali İşler Müdürü, ELMOR TESİSAT MALZ.AŞ. de Mali İşler Müdür Yardımcısı görevini sürdürmüş, ardından PEPSI COLA’da 1994-1999 yılları arasında Mali İşler ve Finans Direktörü olarak görev almıştır. Bu görevini takiben yine,PEPSI COLA’da,TÜRKİYE GENEL MÜDÜR vekili ve   BÖLGE GENEL MÜDÜRÜ olarak çalışmıştır.

2000- 2007 yılları arasında TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ Gen.Md. İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevi ardından, emekli olmuş ve 2010-2020 yılları arasında, sırasıyla; SET OTOMAT A.Ş. (Coca Cola Taşeronu) Finans ve Lojistik Direktörü, VENDING PLANET OTOMAT HİZMETLERİ AŞ. Finans Müdürü, V. REPUBLIC OTOMAT HİZM.A.Ş Finans ve Lojistik Direktörü,V. GLOBAL OTOMAT HİZM .AŞ. Muhasebe Finans Müdürü görevlerini yapmıştır.

PEPSI COLA BÖLGE ÜNİVERSİTESİNİN TÜRKİYEDEKİ KURULUŞ ÇALIŞMASI ÖDÜLÜ sahibidir.

Halen, MARMARA ÜNİV.MEZUNLAR CEMİYETİ GENEL MERKEZ GENEL SEKRETERİ  olan Ender Turan Orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Bekardır.