Değerli Mezunlarımız, Çok Kıymetli Dostlar;

Üniversite öğreniminin günümüzde oldukça pahalı olduğu hepimizin malumu, öğrenim süresince , harçlar, konaklama, yemek, eğitim masrafları derken oldukça yüksek bir fatura çıkıyor, bu faturada maddi durumu sınırlı öğrenci ailelerini zor duruma düşürebiliyor. Geçim derdi üstüne bir de böylesine bir yük binince aileler çözümü çocuklarını bazen okula göndermemekte bulabiliyor. Bir çok öğrenci öğrenimine maddi imkansızlıklardan dolayı ya ara veriyor ya da hiç okuyamıyor. Üniversite sınavına girecek öğrenciler bu yüzden sınavı kazanmadan telaşa kapılıyor. İkamet ettiği ilden farklı bir ile okumaya giden öğrenciler ise daha zor sorunlar ile karşılaşabiliyor.

Türkiye’de hayırseverlerin kurduğu diğer kurumlar gibi, 1990 yılında kurulan Vakfımız, İstanbul Yüksek Ticaretliler Vakfı’da (İSTİVAK) ,maddi imkansızlıklardan dolayı öğrenimine devam etmekte zorlanan Marmara Üniversitesi öğrencilerinin öğrenimleri ile ilgili eksiklerini bir nebzede olsa gidermeye çalışmak için “Burs” vermeyi temel sosyal sorumluluklarından biri olarak görüyor.

KURBAN BAYRAMI öncesi sizleri , güçlü Türkiye’nin yarınlarına düzgün,eğitimli, çalışkan gençlerin yön vereceği düşüncesi ve inancı ile onların geleceklerine yatırım yapmaya “ BAYRAM HEDİYESİ VERMEYE ” davet ediyoruz.

Yapacağınız bu yatırımın hem gençlerin hem de onların aile, toplum ve ülkemizin gelişimi için büyük öneme sahip olduğuna inanıyor, katkılarınız için şimdiden gençlerimiz, Üniversitemiz ve Ülkemiz adına teşekkür ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

İSTİVAK BAŞKANI
Nurdan Bilgin SİRMAN

İ̇stanbul Yüksek Ticaretliler Vakfı
Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.
Osmanbey Şubesi                                               

IBAN TR37 0001 5001 5800 7293 3146 22

İlgili Yazılar