Aliye Şahan

 

Aliye Şahan Biyografisi:

Ankara’da doğmuş, ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır.
Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Muhasebe ve Finansman Bölümünden 1983 yılında mezun olmuştur.
18.08.1981- 28.10.1983 tarihleri arasında ENKA Holding Bünyesindeki Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş. de çalışmıştır.
31.10.1983 tarihinden itibaren, emekli olduğu 31.01.2012 tarihine kadar    T. İş Bankası A. Ş. Finansal Analiz Bölümünde görev yapmıştır.

 

1985 yılında Mali Tahlilci unvanını aldığı T. İş Bankasında, II Müdürlük, Müdür Yardımcılığı, Asya Birim Müdürlüğü ve Avrupa Birim Müdürlüğü yapmıştır.
Ayrıca Bölümün Eğitim Koordinatörlüğünü sürdürmüş, eğitimlerin programlanması ve hazırlanmasını yönetmiş ve bizzat ders anlatmıştır.
Finansal Analiz, Kredi Riski Derecelendirme Sistemi, KOBİ ler için mikro derecelendirme sistemi ile Kredi Yönetim Uygulaması, İş’te insan  gibi muhtelif projelerde yönetici ve uygulayıcı olarak çalışmıştır.
Emekli olduktan sonra, muhtelif sosyal sorumluluk projelerinde görev almış, Mezunlar Derneğimizin düzenlediği eğitimlerde, öğrencilerimize ve mezunlarımıza Mali Tablolar Analizi eğitimlerini hazırlamış ve aktarmıştır.
Evli ve bir çocuk annesidir.